Zavádzame novinku: Denný prehľad expirovaných domén

Pridané: 8. mája 2019-Obľúbené: 1-Komentáre 0-Kategória: Aktuality
expirované domény

Obchodovanie s doménami je stále aktuálne a čoraz viac ľudí sa hrnie do tohto biznisu s vidinou rýchleho zbohatnutia. No realita je niekedy úplne iná a dostať sa k prémiovej doméne chce čas a hlavne dobrý odhad. A s tým druhým vám dokážeme pomôcť.

Denne expirujú desiatky slovenských domén. Väčšina sú nezaujímavé, prvoplánové alebo boli obmedzené názvom (napr. volby2018.sk). Potom sú však kvalitnejšie domény, ktoré expirujú na základe neaktivity či nepozornosti držiteľa domény. A ak z tohto menšieho počtu domén vyberieme ešte tie hodnotné, tak potom môžeme začať obchodovať s doménami.

Zistiť potenciál domény nie je jednoduché. Treba brať do úvahy názov, vek, spätné odkazy či históriu samotnej domény.
Názov by sme mohli rozdeliť do piatich kategórií: preklepové, firemné, seo-friendly, trendy a ostatné. Preklepové sa dnes už moc nepoužívajú, ale stále majú svoje miesto – napr. decatlon.sk, mountfild.sk. Firemné domény sú domény, ktoré patria/patrili určitým firmám. Ak má daná doména bohatú históriu a kvalitné spätné odkazy, tak môžete doménu predať späť samotnej firme alebo jej konkurencií. Seo-friendly domény obsahujú zasa také slová, ktoré sa najčastejšie zadávajú do vyhľadávačov – napr. ubytovaniebratislava.sk, hotelvysoketatry.sk. S príchodom nových reklamných technológií však začínajú byť takéto domény prežitkom. Zato Trendy domény zažívajú veľký boom. Jedná sa o domény, ktoré budú mať využitie v blízkej budúcnosti alebo reagujú na aktuálne dianie – napr. bitcoin.sk, gdpr.sk.

Históriu domény si však musíme zisťovať sami. Pomocou rôznych online nástrojov vieme zistiť vek domény, koľko na ňu odkazuje spätných odkazov a akú mala históriu. U spätných odkazov (backlinkov) a veku domény platí, že čím viac, tým lepšie. Pri histórií domény sledujeme aký bol na nej obsah a či nebola len zakúpená a následne odstavená.

Toto všetko si môžete dohľadať a sledovať sami na internete alebo pomocou rôznych platených služieb. My vám však tieto prehľady ponúkame zdarma a dokonca vyberáme iba tie najlepšie domény. Denný prehľad expirovaných domén nájdete v ľavom paneli v sekcií Správy alebo prikladáme aj priamy odkaz.

Prehľad aktualizujeme každý deň vo večerných hodinách a obsahuje voľné domény nasledujúceho dňa. V prípade, ak chcete dostávať tento prehľad na e-mail (či len notifikáciu o aktualizácií), tak sa nám ozvite na e-mail info@rrmedia.sk

Pridať komentár